ANKARA`NIN BAŞKENT OLUŞUNUN 96. YILI

ANKARA`NIN BAŞKENT OLUŞUNUN 96. YILI

13.10.2019 402

Bağımsızlığımızın sembolü, milli mücadelemizin karargahı ve Türk milletinin cumhuriyet değerleriyle buluşmasının öncüsü olması sonucunda hak ettiği vasfı edinen Ankara'nın, Başkent oluşunun 96. yıl dönümünü kutluyoruz.

Geçmişinde birçok medeniyete ev sahipliği yapmış, eşine az rastlanır bir şekilde farklı kültürlerle bezenmiş olan kadim kentimizin konumu esas olarak milli mücadele döneminden sonra belirginleşmiştir. Tarihimizde Viyana'dan başlayan gerilemenin sona erdiği, düşman ordularına "dur" denilen nihai yer olan Ankara, bir yandan da tüm dünyaya milletimizin bağımsızlığa ve hürriyete olan sevdasını bir kez daha kanıtlayan merkez haline dönüşmüştür.

Ankara'nın gösterdiği bu tavır ve tarihsel tutumu, Cumhuriyetimizin Kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ün öncülüğünde Başkent oluşu ile taçlanmış ve o günden bugüne Başkent Ankara, ulusal bağımsızlığımızın sembolü olarak ülkemizin gelişiminde ve uluslararası itibarında en önemli işlevleri yerine getirmiştir. Başkent Ankara sıradan bir yer değildir. Var olanı kullanarak, var olanın sınırlarını aşma gayreti, hayal kurma özgürlüğü ve insan kalabilme onurudur.

ANKARA`NIN BAŞKENT OLMASININ 96. YIL DÖNÜMÜ KUTLU OLSUN.

İLETİŞİM

Adres:
CEZERİ YEŞİL TEKNOLOJİ MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ TUNAHAN MAH. 211 CAD. NO 12 ETİMESGUT / ANKARA


Telefon
(312) 283 1061


e-Posta Göndermek İçin Tıklayın