ATATÜRK`ÜN ANKARA`YA GELİŞİNİNİN 101. YILI KUTLU OLSUN

ATATÜRK`ÜN ANKARA`YA GELİŞİNİNİN 101. YILI KUTLU OLSUN

Kurtuluş Savaşımızın dönüm noktalarından birisi olan, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün Ankara'ya gelişinin 101. yılı kutlu olsun.

27.12.2020 568

Millî Mücadele'nin sevk ve idare merkezi olarak üstlendiği başkentlik vasfını ve sorumluluğunu o günden bu yana büyük bir onurla taşıyan Ankara'nın, başkent oluşunun 101. yıl dönümünü en içten duygularımla kutluyoruz.  

Ankara, bağımsızlık mücadelemizde stratejik kararların alındığı, milletimizin mukadderatının şekillendiği ve jeopolitik konumuyla öne çıkan önemli bir karargâh olmuştur. Bu anlamda, Ankara'nın başkent oluşu, bir başkentin yeni bir şehre taşınması ya da yeni bir başkent inşası değil, aynı zamanda tarihî bir tekâmül sürecidir. Bu süreçte oluşan Kuvayı Milliye ruhu, Ankara halkının Heyet-i Temsiliye'ye gösterdiği ilgi ve Millî Mücadele'ye verdiği destek, Ankara'nın başkent olmasında etkilidir.   

Türkiye Cumhuriyeti'nin başkenti olma onurunu layıkıyla taşıyan Ankara, her konuda öncü rolünü sürdürecek, ülkemizin gelişmesine ve ilerlemesine katkıda bulunmaya devam edecektir.  

 Bu duygu ve düşüncelerle başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, Ankara'nın başkent olmasına ve bugüne kadar imarına hizmet etmiş bütün devlet adamlarımızı ve şehitlerimizi rahmetle, şükranla anıyoruz. 

İLETİŞİM

Adres:
CEZERİ YEŞİL TEKNOLOJİ MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ TUNAHAN MAH. 211 CAD. NO 12 ETİMESGUT / ANKARA


Telefon
(312) 283 1061


e-Posta Göndermek İçin Tıklayın