ENERJİ VERİMLİLİĞİ HAFTASI KUTLU OLSUN

ENERJİ VERİMLİLİĞİ HAFTASI KUTLU OLSUN

Enerji kültürü oluşturulabilmesi ve çevre bilincinin geliştirilebilmesi amacıyla, 1981 yılından itibaren her yıl Ocak ayının ikinci haftası, "Enerji Tasarrufu Haftası" olarak tüm dünyada kutlanmaktadır.   Ülkemizde de, 2007 yılında Enerji Verimliliği Kanunu'nun kabul edilmesinden bu yana, enerji verimliliği kültürünün oluşturulabilmesi ve bu konudaki bilincin artırılabilmesi için ülke genelinde geniş çaplı etkinlikler düzenlenmektedir.  

Günümüzde en temel ihtiyaçlardan biri haline gelen enerjinin, bu hızla tüketiminin devam etmesi halinde, yakın bir tarihte kaynakların tükenmesi, hatta üretilemez hale geleceği olasıdır. Bu sebeple enerji kaynaklarının korunması ve tüketimde tasarruf yapılması önem arz etmektedir.  

Ayrıca ülke olarak kullandığımız enerjinin %60'ını başka ülkelerden aldığımız gerçeğinden hareketle enerji tasarrufu, hem aile ekonomisi hem de ülke ekonomisi açısından önemlidir. Bu kapsamda öncelikle evlerimizde ve iş yerlerimizde kullandığımız elektrikli aletlerimizin tükettiği enerji miktarına çok dikkat etmeliyiz. Bu konuda alacağımız küçük önlemlerle, büyük tasarruf sağlayabiliriz. Çocuklarımızı, enerjinin bilinçsiz kullanılması halinde, ülkemizde ve dünyada gelecekte ciddi sorunlar yaşanacağı konusunda bilinçlendirmeliyiz.   Enerjide küçük önlemler büyük tasarruf sağlamaktadır. Bugünden yapacağımız her tasarrufun geleceğimize katkısı olacaktır. Çocuklara güzel bir gelecek bırakmak için enerji ve enerji kaynaklarında israf yapılmaması gerekmektedir.  

"Enerji Verimliliği Haftası"nın, bu konudaki duyarlılığın artmasının yanında, tasarruf ve verimli enerji kullanımının alışkanlık haline getirilmesine vesile olmasını temenni ederek, Enerji Verimliliği Haftasını Kutluyoruz.  

 "Enerjiyi üretmek kadar verimli kullanmak da önemli... Enerjimizi verimli kullanalım hem biz kazanalım hem ülkemiz kazansın."

12.01.2021 715

İLETİŞİM

Adres:
CEZERİ YEŞİL TEKNOLOJİ MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ TUNAHAN MAH. 211 CAD. NO 12 ETİMESGUT / ANKARA


Telefon
(312) 283 1061


e-Posta Göndermek İçin Tıklayın