www.europass.eu YAYINDA!

www.europass.eu YAYINDA!

Gelişmiş araçlar, yeni hizmetler ve bilgiler içeren "Yeni Europass Platformu (www.europass.eu)" 1 Temmuz 2020 tarihinde erişime açılmıştır.

09.07.2020 344

Bireylerin istihdam ve eğitim fırsatlarına erişebilmek ve becerilerini geliştirebilmek için bilgiye, rehberliğe ve doğru araçlara olan ihtiyaçlarını karşılamak ve Avrupa genelindeki eğitim ve kariyer destek hizmetlerini daha dijital, daha bütüncül ve daha şeffaf şekilde sunmak üzere Avrupa Komisyonu ve Ulusal Europass Merkezleri işbirliğiyle 2 yıla yakın süredir yürütülen çalışmalar neticesinde Europass baştan sona yenilenmiştir. Gelişmiş araçlar, yeni hizmetler ve bilgiler içeren "Yeni Europass Platformu (www.europass.eu)" 1 Temmuz 2020 tarihinde erişime açılmıştır.

 

Europass oluşturmak için TIKLAYINIZ.

 

Konuya ilişkin detaylı bilgiye ulaşmak için TIKLAYINIZ. (MYK Ulusal Europass Merkezi web sitesi)

 

Facebook: @europasstr

Twitter: @Europass_TR

Instagram: @europass_tr

 

Öğreniminizi ve kariyerinizi yönetmek için Avrupa'daki en iyi araç


Europass, eğitiminiz boyunca, ilk işinize başlarken ya da yeni mücadelelere göğüs germeye hazırlanırken becerilerinizi ve niteliklerinizi Avrupa'da etkili bir biçimde aktarabilmenize imkan tanır. Avrupa Komisyonu bu hizmeti ücretsiz olarak ve 29 farklı dilde sunmaktadır.

 

Öğreniminiz veya kariyerinizdeki bir sonraki adımı atın


Europass, sizi öğreniminiz veya kariyerinizdeki bir sonraki adımı atmaya teşvik etmek için:


Mevcut beceri ve deneyimleriniz üzerine düşünmenize yardımcı olur;


Avrupa'nın dört bir yanında size uygun ve güvenilir öğrenim ve iş fırsatlarına ulaşmanızı sağlar;


Düzenlenebilir şablonlarla Özgeçmiş ve Niyet Mektubu yazımını kolaylaştırır;


Avrupa'da çalışma ve öğrenimle ilgili doğru bilgilere erişmenizi sağlar;


Uygun destek ağlarına ulaşmanız için bağlantı sağlar.


Böylece, Avrupa Komisyonu, tam potansiyelinize ulaşmanıza ve Avrupa'nın dört bir yanında beceri ve deneyimlerinize uygun fırsatları bulmanıza destek olur.


Avrupa'da eğitim ve çalışmayla ilgili güvenilir bilgi kaynağı


Europass, ilgili Avrupa kaynaklarına ve ulusal kaynaklara ulaşmanız için bağlantılar sağlayarak, Avrupa'nın farklı ülkelerinde eğitim görme ve çalışma ile ilgili güvenilir bilgiler sunar. Bu, yeni bir kurs veya iş bulmanıza ve niteliklerinizin onaylanması ve tanınmasıyla ilgili rehberliğe ve desteğe erişmenize yardımcı olur.


Öğrenimi kanıtlayan dijital Europass belgeleri


Öğrenimi kanıtlayan dijital Europass belgeleri, resmi ve basılı sertifikalara yasal olarak denktir. Kurumların size dijital, kurcalamaya karşı korumalı nitelikler ve diğer öğrenimi kanıtlayan belgeleri ücretsiz olarak sunabilmelerine imkan tanır. Öğrenimi kanıtlayan bu belgeler iş başvuruları, üniversite yerleştirmeleri ve daha pek çok durumda gerekli yeterlilikleri karşıladığınızı göstermek için kullanılabilir. Europass ile öğrenimi kanıtlayan bu belgeleri güvenli bir şekilde saklayabilir ve paylaşabilirsiniz, böylece sertifikalarınızın ve diplomalarınızın basılı kopyalarıyla uğraşmak zorunda kalmazsınız.

İLETİŞİM

Adres:
CEZERİ YEŞİL TEKNOLOJİ MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ TUNAHAN MAH. 211 CAD. NO 12 ETİMESGUT / ANKARA


Telefon
(312) 283 1061


e-Posta Göndermek İçin Tıklayın