YENİ eTwinning PROJEMİZ

YENİ eTwinning PROJEMİZ "KEEP CALM AND GO SOLAR"

Okulumuz öğretmenleri tarafından yürütülen projelere bir yenisi daha eklendi. "Keep Calm And Go Solar"

17.12.2020 555

"Keep Calm And Go Solar" isimli proje, Okulumuz İngilizce Öğretmeni Ayşe Kübra Günel öncülüğünde, e-Twinning ve İngilizce Kulübü gönüllü öğrencilerinin dahil olmasıyla yürütülmeye başlandı.


"Keep Calm And Go Solar" projemizde, Türk ortakların yanı sıra; İspanya, İtalya, Hırvatistan, Sırbistan ve Ermenistan'dan da proje katılımcıları yer almaktadır.


Projenin amacı; fosil yakıtların aksine, her geçen gün daha da önem kazanan, düşük karbon ayak izine sahip, çevre dostu olan güneş, rüzgar gibi doğal enerji kaynaklarına dikkat çekmektir. Böylelikle iklim değişikliğini önlemek için neler yapılabileceği hakkında öğrencileri düşünmeye sevk etmektir. Web 2.0 araçlarının da kullanımıyla öğrencilerin kültürler arası etkileşimi ve teknoloji kullanımının verimli bir şekilde gerçekleşmesi de hedefler arasındadır.


Proje kapsamında, 28 Kasım 2020 tarihinde, tüm ortakların katılımıyla online bir toplantı gerçekleştirildi. Ayrıca; Aralık ayında logo çalışmalarına başlanan projede, öğrenci gruplarını bir araya getirmek için çevrimiçi toplantılar gerçekleştirildi ve Facebook grubu kuruldu.


Yapılan projede yer alan, başta Öğretmenimiz Ayşe Kübra Günel`e ve katılım sağlayan tüm öğrencilerimize başarılar diliyoruz.

İLETİŞİM

Adres:
CEZERİ YEŞİL TEKNOLOJİ MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ TUNAHAN MAH. 211 CAD. NO 12 ETİMESGUT / ANKARA


Telefon
(312) 283 1061


e-Posta Göndermek İçin Tıklayın